x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Repertoár

Po rozkliknutí jednotlivého pořadu se dozvíte bližší informace o konkrétním představení. Můžete se přihlásit také k ONLINE VYSÍLÁNÍ pro školy nebo školní třídy. Kontaktujte nás!

Aktuálně hrajeme tato představení:

Technické požadavky pro pořadatele: Realizace našich představení je možná v divadelních a kulturních sálech s alespoň základním světelným parkem včetně obsluhy a zázemí. Sál musí mít možnost zatemnění...(další technické parametry jsou na osobní domluvě). Protože se jedná o hudební pořady s důrazem na kvalitu zvuku, zvukovou techniku se zvukařem používáme vždy vlastní.

Přehled představení

Malý princ

Muzikálový příběh Malý princ z autorské dílny Michaely Novozámské je inspirován literárním dílem francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho.
V našem hudebně divadelním zpracování naleznete všechny důležité obrazy tohoto nejznámějšího pohádkového příběhu. Obsahujícího mnoho metafor, přirovnání životních pravd ale i nadhledu, radosti a důvtipu.
Obrazy: 1. Ztroskotání na poušti, 2. Setkání s Malým princem, 3. Planety a cestování vesmírem, 4. Země a rozhovor s hadem, 5. Přátelství s liškou, 6. Květina, 7. Zázračná studna v poušti, 8. Hvězdy na rozloučenou.
 

Účinkují: Ester Novozámská a David Benda

Délka představení: 60 minut

Další informace...

Naše písnička aneb postavím si domeček

Koncert s divadelní výpravou, při kterém se děti - posluchači hravou a vtipnou formou seznámí se základy hudební nauky. Od základních kamenů společně s dětmi stavíme domeček. Stejně jako každý domeček se i písnička skládá ze stavebních prvků (notová osnova, houslový klíč, noty, melodie, rytmus). Jednotlivé prvky jsou dětem přiblíženy vhodným příběhem a scénickým provedením. Představení má spád, děti se aktivně zapojí a zazpívají si převážně nové autorské písně, ale připomenou si i písně lidové.

Účinkují: M.Novozámská, Jan Míšek a chlapecký sbor BONIFANTES z Pardubic

Délka představení: 60 minut

Další informace...

NOVÉ/Pozpívejme si, děti

Zbrusu nové tři minimuzikály Hudebního divadla dětem, které volně navazují na představení Povídejme si, děti - z cyklu minimuzikálů Hudebního divadla dětem na motivy pohádek Josefa Čapka "O pejskovi a kočičce": Jak myli podlahu, O panence, která tence plakala, Jak psali psaní děvčatům do Nymburka. Zpracování hudebních pohádek je opět z autorské dílny Michaely Novozámské. Představení je plné písniček a laskavého humoru Josefa Čapka, ze kterého toto kouzelné představení čerpá. Obohacuje literární výchovu na školách a motivuje děti ke čtení a chápání odkazu Josefa Čapka.

Účinkují: Ester Bendová Novozámská, David Benda

Délka představení: 65 minut

Další informace...

Povídejme si, děti...

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami, které se děti během představení naučí, a samy se stanou také spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Nejoblíbenější představení pro mladší děti, dobře se však pobaví i dospělí diváci.

Účinkují: M.Novozámská a Jan Pouchlý, alternuje Ivan Růžička

Délka představení: 60 minut

Další informace...

Hrátky na pohádky

Nové hudební pohádky pro nejmenší děti mají název "Hrátky na pohádky". Kouzlo českého jazyka, klasické hudby i veselých autorských písniček učaruje malým i velkým divákům. Humor a lehkost provedení působí, že se divák ani na chvíli nenudí! Představení je vhodné pro děti od tří do deseti let. Náš druhý umělecký tým obohatil toto představení o skvělou hudební dovednost a také scénický tanec Poi poi.

Účinkují: David Benda - zpěv a klarinet, Ester Novozámská - zpěv a příčná flétna

Délka představení: 45 minut

Další informace...

Hvězdička betlémská

Charismatický vánoční koncert Michaely Novozámské. Scéně dominuje veliká kniha Bible z mistrovské malířské dílny Michala Ščigola. Z jejích stránek vystupují textilní loutky, které rozehrávají jednotlivé děje. V temperamentním podání "při cestě za betlémskou hvězdou" zazní nejen koledy, ale i krásné písničky z autorčiny dílny.

Účinkují: Michaela Novozámská, alternuje Klára Novozámská

Délka představení: 60 minut

Další informace...

Venkovní akce a festivaly

Žonglérská komedie: Ujel nám cirkus! 

 

 

Účinkují: Ester Bendová Novozámská a David Benda

Délka představení: 20 minut

Další informace...

Růženka a Kopřivěnka

MOMENTÁLNĚ NEHRAJEME!

Hudební pohádka-autorský koncert s divadelní výpravou, na motivy francouzské pohádky Víly. Návštěvník tohoto představení se stává součástí velkého plesu květin, na němž jsou hosté vyzváni královnou růží, aby vyprávěli příběhy ze svého prostředí. Z řad hostů vstává růžička, která začíná zpívat a vyprávět zvláštní příběh ze své rodné zahrady…

Účinkují: M.Novozámská

Délka představení: 45 minut

Další informace...