x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Činnost

„Kontakt mezi jevištěm a publikem bývá navázán okamžitě a atmosféra je od první minuty důvěrná.“ (Deníky Bohemia)

Hudební divadlo dětem tvoří a realizuje hudebně divadelní představení pro děti.  V rámci hostování v divadlech a kulturních sálech celé České republiky se představení účastní převážně školy a mateřské školy.  Hudební pohádky a koncerty plné dobré muziky a písniček, jsou samozřejmě přístupné i veřejnosti. Koncerty s divadelní výpravou a hudební pohádky můžete navštívit nejčastěji v rámci dopoledních výchovných koncertů, nebo v odpoledních hodinách o víkendech. Bližší informace naleznete v programech divadel jednotlivých měst, kde právě hostujeme, nebo na našich stránkách v sekci program. Vstupenky lze zakoupit v předprodejích, nebo přímo při vstupu do divadla. Dopoledne hrajeme vždy dvě totožná představení, většinou v 8:30 a 10:00 hodin.

Roční návštěvnost dosahuje až 50 000 dětí.

Činnost Hudebního divadla dětem je v současné době zaměřena převážně na autorskou hudebně divadelní tvorbu pro děti předškolního a mladšího školního věku. Vydáváme také hudební CD a DVD pro děti i celou rodinu, výuková a motivační hudební CD pro školy a mateřské školy. Tato CD mohou děti obdržet jako dárek v rámci návštěvy některých představení, nebo bývají písničky a pohádky na CD součástí vstupenky - (CD 20 Kč,-), či některá CD lze zakoupit v rámci představení levněji, než je běžná cena.

„Tato výjimečná představení se těší velké oblibě nejen dětí… Stojí za to vidět, jak se koncerty stávají pro děti zábavnou hrou, při které zpívají, tleskají a tancují, a také inspirací… Během šedesátiminutového hudebně divadelního představení se naučí nejednu novou, veselou písničku. A to nadšení, když děti spolu s účinkujícími ztvární část pohádky a sklízí tak potlesk společně s herci a zpěváky….“ ( Žatecký a Lounský deník )

Zakladatelkou a hlavní iniciátorkou Hudebního divadla dětem je Michaela Novozámská, která za dobu své několikaleté působnosti vytvořila nový pojem v oblasti hudební a divadelní scény, a jako textařka, autorka i interpretka se nesmazatelně vtiskla do povědomí mnoha tisíců dětí. Je autorkou převážné většiny písní a hudby, autorkou scénářů ke všem jednotlivým pořadům i videoklipům.

…“Autorka má šťastnou ruku už při výběru témat-a nevyčerpatelnou studnici neotřelých nápadů. Obsah je vždy blízký dětskému chápání, nechybějí kontrasty dobra a zla i nenápadné, ale účinné mravní ponaučení. Novozámská dobře rozumí dětské duši a přesně ví, jakou potravu potřebuje. Sama si navrhuje i scénu, která vyniká osobitým vkusem, smyslem pro detail a uměním podněcovat dětskou fantazii. Výprava pomáhá dětem lépe pochopit a prožít dané téma…“ ( Deníky Bohemia)

Jana Hoffmanová napsala o písničkách a interpretaci Michaely Novozámské:

„ Písničky Michaely jsou tak svěží, radosté a životodárné, že působí jako pramínek živé vody. Mají neotřelý a osobitý půvab, vtip a inteligenci, jsou vroucí jako živé lidské srdce. Jsou výpravou do krajiny lásky, vlídnosti a štěstí.“

"Spolupracuji s hudebníky a báječnými lidmi, kteří mají blízko k dětem a čerpají povětšinou z pedagogického řemesla… Jsou jimi kolega herec, zpěvák a kytarista Tomáš Krečmer, textař a skladatel Ivan Růžička, herec a zpěvák Jan Pouchlý, klavírní virtuos Svatoslav Scyhol, sbormistr Jan Míšek, hudební aranžer Aleš Hyvnar, baskytarista Martin Hájek, bubeníci Miloš Dvořáček ml. a Karel Havlíček, moje děti Ester (příčná flétna, zpěv), Dominik (bicí nástroje) a Adam (housle), David Benda (klarinet, zpěv), violistka Lenka Maierová, hudebník a zvukař Ladislav Novotný a další šikovní a obětaví lidé, bez kterých by práce Hudebního divadla dětem nemohla fungovat v takovém rozsahu…. Samozřejmě můj obdiv patří také týmu, který není vidět, ale vytváří zázemí celé hudebně divadelní činnosti. Jsou jimi můj manžel a zároveň manažer celého chodu a fungování Hudebního divadla dětem- Ladislav Novozámský, produkční a pořadatel, také výborný technik Milan Balla a hudebnice, pořadatelka a dopisovatelka Simona Jindráková… Duchovní a morální podporu hlídá Jakub Limr a Jasmín Sung." Michaela Novozámská