x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Školní výchovné koncerty

Reference: videozáznam

Z tisku: Pohádkový svět umí velké zázraky

"Písničky a hry malého a ještě menšího diváka vzdělávají, vychovávají a kultivují, ale hlavně moc baví.
Michaela Novozámská vytváří hudebně literární pořady pro děti předškolního a školního věku. Přirozeně v nich navazuje na základy dané rodinou a školou a dále je obohacuje a rozvíjí… Jako vystudovaná učitelka a současně i maminka tří dětí má výbornou představu o duchovních a citových potřebách malých človíčků…Děti spolu s herečkou zpívají, tleskají do rytmu, děním na jevišti doslova žijí. O tom by mohly vyprávět desítky učitelek v zaplněných sálech divadel a kulturních domů nejen ve Východních Čechách, odkud Hudební divadlo dětem pochází…." (Hradecký deník)

„Dnes jsme s dětmi navštívili divadelní představení Povídejme si, děti a všichni jsme byli nadšeni. Takováto představení, která zaujmou od začátku do konce a nedovolí ani chvilku dětem zlobit, jsou bezva dárkem i pro nás učitele. Nemusíme děti stále upozorňovat na chování v divadle a napomínat,“ řekl jeden z pedagogů, kteří navštívili představení. Páteční hudební představení pro děti měla opravdový šmrnc. Vždyť si děti prozpěvovaly ještě cestou zpátky do školy.“ (Náchodský deník)

„V rámci třítýdenního předvánočního turné shlédlo představení Hudebního divadla dětem celkem 7 500 dětí z českých a moravských měst…Když se řekne výchovný koncert, u mnoha dětí zazní slova: Nuda, otrava, trapas… Hudební divadlo dětem se však snaží přesvědčit děti i jejich pedagogy o tom, že takové představení může být naopak velká zábava. A také se to daří. Malí diváci si ani nestačí oddechnout od smíchu, tleskání a zpívání… Ve vamberském divadle pomohl dětem k takovýmto reakcím především herecký výkon hlavní představitelky Michaely Novozámské.“ (Vamberecký zpravodaj)

Snahou managementu Hudebního divadla dětem je také zajistit každým rokem dárky pro návštěvníky některých tematicky laděných výchovných představení. Tehdy každé zúčastněné dítě, nebo třídy dostávají zdarma CD písní a pohádek, či zpěvníky s písničkami z představení nebo dětské časopisy.

Spolupráce s mateřídouškou
Od r. 2008 do r. 2010 probíhá také spolupráce s časopisy Sluníčko a Mateřídouška

Z kroniky divadla:

Pořad byl jako vždy velice krásný, inspirativní i uklidňující. Přijdeme příště rádi zase! ZŠ Hořice.

Milá paní Michaelo, děkujeme Vám za Váš krásný program, který pohladil po duši nás i naše žáky. Doufáme, že se s Vámi opět setkáme…ZŠ Ústí n Orlicí.

Bylo to krásné. Kontakt s dětmi byl fantastický. Poprvé jsem viděla a slyšela jak děti zpívají hned každou písničku spolu s herci. Malými prostředky získáváte skvělou diváckou odpověď, divadelní jevištní náladu a atmosféru umění… Tomuto faktu slouží i Vaše mnohaletá zkušenost…L. Cytriak, hudební skladatelka, Litvínov