x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Malý princ

Vážení návštěvníci Hudebního divadla dětem, právě jste vstoupili na stránku věnovanou vzniku hudebně divadelního představení "Malý princ". Ta je zároveň poděkováním našim partnerům, kolegům a přátelům, jejichž příběhy se na čas spojily do jedné společné touhy k setkání s Malým princem na prknech našeho divadla. Těm všem patří velké díky!

partneři


“Všechno se mění, ale potřeba přátelství a kouzlo lásky zůstává”     (autorka M.N.)

Také se Vám stalo, že se vám v dětství dostala do ruky knížka Antoina de Saint-Exupéryho “Malý princ" a že jste tak úplně nechápali, proč vám ji někdo s takovým nadšením do rukou vložil? Nebo jste snad cítlili jakousi vůni, vnímali chvění, když jste knížkou listovali? A protože jste tak docela obsahu textu neporozuměli, otevřeli jste si ji se stejnou zvědavostí v “pubertě”, když vám paní učitelka zdůraznila, že kniha je součástí mimočítankové četby:-) Později, když jste se na střední připravovali k maturitě, byla tu zas a teď ji možná čtete svým dětem, nebo jim ji s tajemným úsměvem podáváte a říkáte: přečti si, jak to s malým princem a jeho přáteli bylo….

K něčemu se vám přiznám, ve všech těcho vývojových etapách jsem knížku držela v ruce, přitahovala mě, příběh se mi líbil, ale nechápala jsem, proč jsou z knihy ostatní tolik dojatí. Svým dětem jsem ji samozřejmě také nabízela ke čtení, protože jde o hodnotné literární dílo. Ale život šel dál a situace se zvláštně otočila. Můj starší syn se možná, díky příběhu z knihy, stal pilotem. A před pár lety jsem dostala knížku k přečtení znovu, tentokrát od mého čerstvě plnoletého mladšího syna...

Stalo se něco, co jsem nečekala. Plakala jsem od první stránky a k textu jsem slyšela hudbu a písničky. Jen tak odněkud. Vzala jsem papír a začala psát. Přečetla jsem knihu jedním dechem a dalo by se říci, že podobně vznikl i scénář k muzikálovému představení. Během čtrnácti dnů, kdy mi manžel nosil do pokoje čaje a já psala a nemohla to zastavit. Přiznám se, že mě příběh nepřestal dojímat ani po mnoha divadelních zkouškách, ani po slavnostní premiéře, ani po více než padesáti reprízách v divadlech po celé ČR….

Malý princ - upoutávka na představení

Malý princ - písničky

Nové CD hudebního příběhu Malý princ můžete zakoupit na našem e-shopu.

Ukázka z alba:

  1. Liška
  2. Květina