x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Povídejme si, děti...

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami, které se děti během představení naučí, a samy se stanou také spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Nejoblíbenější představení pro mladší děti, dobře se však pobaví i dospělí diváci.

Účinkují: M.Novozámská a Jan Pouchlý, alternuje Ivan Růžička

Délka představení: 60 minut

„Čím jsou tři minimuzikály inspirované pohádkovými příběhy Josefa Čapka Výjimečné? Rytmičnost, živé spontánní reakce malých diváků, veselé písničky… A neuvěřitelně promyšlený scénář, který dokázal většinu dětí zaujmout natolik, že se aktivně zapojily do pořadu od začátku až do konce. V době, kdy publikum po patnácti minutách již netrpělivě poposedává nejenom v divadle…. Umělcům, kteří si zvolili na přelomu tisíciletí tvůrčí cestu nabízející estetický a přitom výchovný prožitek nejmenším, patří veliká poklona… (Pavel Pokorný, kultura Vysočina)

Notový záznam písničky "Oříšek" naleznete v sekci: Zdarma ke stažení 

Audio nahrávka zde

…"Vždyť je v tomto povídání rozeseto mnoho zábavnosí: Půvabné nesmyly, jako například ten o noční košilce, která se jako ostatní musí před spaním svlékat, humorné uvádění skutečných lidí do smyšlených příběhů, jazykové hry s významovými záměnami, magický rytmus rozpočítadel, rýmování prózy i lehce ironické podání ústředního páru, kde má kočička vždycky pravdu, ale pejskovi přiznává lepší informovanost. …To přeci pejsek s kočičkou dětem říkají a předvádějí, že se mají mýt a dbát o své hračky, že si mají vzájemně pomáhat a hezky se k sobě chovat….."(výňatek z doslovu knihy)

Videoukázky

Ukázka z představení