x

Získejte nejnovější informace, programy připravovaných vystoupení a možnost nákupu CD přímo na Váš e-mail:

Archiv aktualit

JARNÍ TURNÉ 2022

Nové pohádky “Pozpívejme si, děti” přivážejí v rámci jarního turné Hudebního divadla dětem do divadel na různá místa ČR mnoho radosti a obohacení těm nejmenším. I když mají hudební pohádky 65 minut bez přestávky, malí diváci udrží pozornost se zatajeným dechem až do konce?. Turné vyvrcholí koncertem pro veřejnost 5.6.2022 v pražském Divadle Semafor od 10:00 hodin:-).

Muzikálový příběh Malý princ

V rámci podzimního a zimního turné 2021 odehrálo Hudební divadlo dětem několik  krásných akcí pro žáky prvních a druhých stuňů ZŠ. Představení Malý princ zaznělo například: v královéhradecké Filharmonii, v Divadle Bolka Polívky v Brně, na Hronovické scéně v Pardubicích a v Kulturním domě Javorník. Diváci si odnesly nevšední zážitky a také obdrželi v rámci školních tříd didaktické materiály k představení, díky kterým mohli na shlédnuté představení navázat i ve školní výuce:-).

podzimní turné 2021 začalo

5. října odehrálo Hudební divadlo dětem v rámci změny programu premiéru nových pohádek v Rychnovském Pelclově divadle hned dvakrát za sebou. Hudební divadlo dětem hrálo od 8:30 pro školní děti a od 10:00 pro děti z Mateřských škol. Školáci i předškoláci si z malebného hudebního představní odnesli velmi milou atmosféru a také motivaci ke čtení Čapkova díla "Povídání o pejskovi a kočičce". Celých 65 minut zvládly školní děti soustředěně bez přestávky a i po zavření opony napjatě čekaly, zda se odehraje ještě další překvapení:-). Veselé písničky Hudebního divadla dětem, živé pěvecké provedení umělců a autorský scénář Michaely Novozámské opět nezklamaly:-). Vždyť pohádky Josefa Čapka jsou jedním z nejkrásnějších děl pro děti, které stále promlouvá svým odkazem laskavého a moudrého humoru a přátelské hravosti:-).

Vysíláme ONLINE!

Hudební divadlo dětem nyní vysílá ONLINE na www.divadloonline.cz. Tyto webové stránky by se minimálně po čas déle trvajících omezení ve školách měly stát tzv. domácím divadlem pro rodiny i školní třídy:-). Momentálně zpracovaná představení do online podoby jsou: Malý princ, Povídejme si, děti. Více informací o těchto představeních se dozvíte ZDE.